Пролетно уредување (on the budget) powered by Woodmak

Дечки, пролет е! ?? Време е за нови почетоци, свеж старт и обновување на сé околу нас! Тело, душа, дом, опкружување, природа! Икористете ја оваа сезона да се мотивирате бидејќи инспирацијата за освежување е насекаде. А бидејќи што и да почнеш, започни од себе и од местото каде го поминуваш твоето време: дом, канцеларија или пак дом што ти е исто така канцеларија ?

Обнови ја старата комода која веќе нема функција, или конечно додади наткасна каде што ти фалеше, едно ново парче мебел во просторот прави огромна разлика.

Инаку мислам дека се согласуваме дека најголем дел од животот го поминуваме во воие три соби: дневна, спална и канцеларија. Опуштање, активности низ дома – спиење – работа. Па затоа за секоја просторија од ова тројство имаме топ предлози на квалитетен мебел од Woodmak со цени коишто се подобри дури и од Ikea ?

ДНЕВНА СОБА

Комода за во дневна е “a must”. Добро изгледа, внатре може да се стави се што не сакаме да се гледа, а да ни е на дофат (мисли на рутер, кабел, итн. ?) Клуб маса може да биде многу повеќе од маса доколку се одбере правилниот дизајн со екстра простор за складирање. А полици? Со малку декор и книги и одма просторот е pinterest ?

  1. ТВ Комода Силес сега и на попуст 3,750 ден. 2,990 ден – Нема да згрешиш со бела минималистичка класика, се вклопува во секој ентериер без многу размислување и комбинирање
  2. Клуб маса Тидас на попуст 5,600 ден. 2,950 ден. – скандинавски дизајн, супер функционалност со екстра простор изработена од висококвалитетна оплеменета иверка и оков.
  3. СЕТ 2 Полици за на ѕид Мелтон, цена 1,780 ден. 890 ден. добра необична форма, цената е одлична

СПАЛНА СОБА

Секогаш до кревет фали наткасна, не ја потценувај, иако е мала собира еден тон работи кои ќе ти бидат при рака

  1. Наткасна Лагос 1,600 ден. 800 ден. стандардна големина, сегде ќе се вклопи, добра цена, супер изглед и квалитет
  2. Наткасна Тавира 1,900 ден. 950 ден. ако имаш повеќе простор ова е супер избор зошто е мини библиотека, а може да се смести и во друга соба, немора само во спална.

КАНЦЕЛАРИЈА / РАБОТНА СОБА

Добро биро и организација на работните алатки е основа на ефикасност. Без разлика дали работиш од дома или во канцеларија, функционално уредениот работен простор диктира подготвеност за работа, па затоа организирај си го по твој мерак и потреба.

  1. Биро Монтали Бело 5,000 ден. 2,650 ден. непобедлива цена, супер вредност за она што го плаќаш
  2. Биро Косона 4,200 ден. 2,820 ден. за ограничен простор, ова биро секаде лесно ќе се вклопи без да изгуби од функционалноста

Што и да одберете од продавницата на Woodmak е со достава низ цела Македонија. Сите парчиња се изработени од квалитетна оплемента иверка и оков. Честито уредување и освежување на домот, чувството е супер!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *